چهارشنبه, 03 بهمن 1397 - Wednesday, 23 January 2019
کد خبـر : 3595
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۰۷

زنگ خطر بیکاری بیخ گوش ۳۰۰۰ کارگر صدرا بوشهر

زنگ خطر بیکاری بیخ گوش ۳۰۰۰ کارگر صدرا بوشهر

آوای پارسیان:حقوق تمامی 3 هزار نیروی شاغل در صدرا تا اسفندماه سال گذشته بطور کامل پرداخت شده است/ چنانچه ظرفیت شرکت صدرا در بخش های فراساحل و کشتی سازی فراهم شود امکان افزایش اشتغال تا 15 هزار نفر داریم

 مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران گفت: سه هزار نیرو در شرکت صدرای بوشهر مشغول به ساخت 10 سکوی پارس جنوبی هستند که با اتمام ساخت این سکوها تا پایان امسال، اگر نتوانیم سفارش‌های جدیدی داشته باشیم، با خطر بیکاری این افراد مواجه خواهم شد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ محمد رحیم دهقانی در جریان بازدید و نشست اعضای کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) در بوشهر  اظهار داشت: حقوق تمامی 3 هزار نیروی شاغل در صدرا تا اسفندماه سال گذشته بطور کامل پرداخت شده است.

 

وی اظهار کرد: چنانچه ظرفیت شرکت صدرا در بخش های فراساحل و کشتی سازی فراهم شود امکان افزایش اشتغال تا سقف 15 هزار نفر وجود دارد، اما با توجه به اینکه سکوهای در دست ساخت تا پایان امسال تکمیل می شود، اگر سفارش جدیدی نداشته باشیم، با بیکاری 3 هزار نیروی شاغل مواجه خواهیم شد.

وی یادآور شد: از 10 سکویی که سفارش ساخت آنها به شرکت صدرا واگذار شده کارساخت یک سکو به پایان رسید و برای نصب در موقعیت دریایی در میدان گازی پارس جنوبی بارگیری شده است و مابقی نیز با پیشرفت فیزیکی 76 درصد به بالا تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

 وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از 140 شناور در اختیار وزارت نفت در خلیج فارس، 100 شناور خارجی و در قالب اجاره بها می باشد، افزود: بالابودن اجاره بهاء این شناورهای خارجی در کنار فرصت‌سوزی برای اشتغال از جمله نکات قابل توجه‌ای است که در صورت دادن سفارش به شرکت صدرا، ضمن افزایش اشتغال می‌تواند در کاهش هزینه‌های وزارت نفت در بلندمدت نیز موثر واقع شود.

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران تصریح کرد: با توجه به توان ساخت این نوع شناورها در شرکت صدرا، در صورت ارائه سفارش، قادر به ساخت از طریق منابع مالی صندوق توسعه ملی هستیم.

دهقانی بیان کرد: فقط 7 درصد توان این شرکت در زمینه کشتی سازی فعال است و وزارت نفت و سایر وزارت‌خانه‌ها ترجیح می‌دهند که از خارج از کشور اقدام به خرید کشتی کنند.

وی بیان کرد: وجود تجهیزات مناسب در کنار تجارب قبلی در ساخت کشتی اقیانوس‌پیمای افراماکس و سایر شناورها و سکوهای نفتی مورد نیاز پارس‌جنوبی، این امکان را به شرکت صدرا می‌دهد که در صورت پیشنهاد ساخت شناورهای جدید و به خصوص برای وزارت نفت، زمینه اشتغال تا 15 هزار نفر در بوشهر محقق سازد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در پایان بازدید از شرکت صدرا گفت: مسائل و مشکلات شرکت صنایع دریایی ایران باید بصورت مکتوب جمع بندی و به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارسال شود.

 

عزیز اکبریان افزود: در این ارتباط پس از جمع بندی مسائل و مشکلات مربوطه در صحن مجلس ارائه و نامه نگاری هایی نیز با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری درباره صنایع دریایی کشور و بویژه شرکت صنایع دریایی ایران انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن با وزیران صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان شرکت صنایع دریایی ایران در این زمینه تصمیم گیری می شود.

وی ادامه داد: در این ارتباط صنایع دریایی می توانند با جذب مشارکت خارجی در ساخت شناور برای خود بازاریابی لازم را انجام دهند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه