چهارشنبه, 28 شهریور 1397 - Wednesday, 19 September 2018
کد خبـر : 3814
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۷

ورود فاضلاب خانگی به دریا اسفناک است/ نصب پرچم در شناگاههای سالم

ورود فاضلاب خانگی به دریا اسفناک است/ نصب پرچم در شناگاههای سالم

آوای پارسیان: برگرزاده یاداور شد: دفع آب های سطحی برعهده شهرداری و فاضلاب خانگی نیز به عهده شرکت آب و فاضلاب است که باید در قالب کمیته ای کارشناسی در این زمینه تدبیر و از ادامه این روند جلوگیری کنند.

تابستان که می رسد در شهرهای ساحلی استان گرمسیر بوشهر، دریا تنها مامن مردم برای فرار از گرمای بالای 50 درجه است تا برای ساعتی از تابش نور خورشید و تعرق در هوای مرطوب این مناطق نجات یابند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ با وجود اینکه مسئولان بهداشت و محیط زیست همواره نسبت به آلودگی شناگاه ها در سواحل بوشهر به علت ورود فاضلاب و پساب‌های مختلف به دریا هشدار داده و رسانه ها نیز بطور مکرر اطلاع رسانی می کنند اما شدت گرما و رطوبت و شرجی به حدی زیاد است که برخی افراد خنک شدن را به قیمت خطر از دست دادن سلامتی می خرند و تن به آب در سواحلی می زنند که کانال ها و لوله های بزرگ دفع فاضلاب و آبهای سطحی به دریا می ریزد و باعث آلوده شدن آب می شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر می گوید: ورود آبهای سطحی و فاضلاب های خانگی و آلودگی به دریا در این استان اسفناک است و مردم نباید از دسترسی به ساحل پاک و سالم محروم باشند.

به نوشته ایرنا، عباس برزگرزاده در نشست ساماندهی سواحل استان بوشهر افزود: به همین دلیل شهرداری و دستگاه های مسئول باید با حل مشکل ورود آلودگی به دریا وضعیت شناگاه های موجود در استان را ساماندهی کنند.

وی اظهار داشت: براساس تکلیف قانون، دستگاه های مسئول باید نسبت به ساماندهی این وضعیت، پیشگیری از آلودگی دریا و ایجاد محیطی پاک برای مردم اقدام کنند.

 

برزگرزاده با بیان اینکه هدایت آبهای سطحی و فاضلاب به سمت دریا کم هزینه ترین راهکار است یادآور شد: دفع آب های سطحی برعهده شهرداری و فاضلاب خانگی نیز به عهده شرکت آب و فاضلاب است که باید در قالب کمیته ای کارشناسی در این زمینه تدبیر و از ادامه این روند جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: فرمانداری ها شناگاه های رسمی و سالم موجود در هر شهرستان را با پرچم آبی مشخص و امکانات لازم از جمله نجات غریق و سایر مسائل امنیتی مورد نیاز را تامین کنند.

برزگرزاده گفت: فرمانداری ها نسبت به بیمه مسئولیت در قبال شناگران اقدام فوری انجام دهند و به سرعت کمیته های ساماندهی سواحل شهرستان را فعال کنند.

وی در ارتباط با اسکله های مجاز موجود در استان بوشهر تاکید کرد: همچنین اداره کل بنادر و دریانوردی استان برای پیشگیری از وقوع حوادث در دریا اسکله های مناسب و مجاز برای ورزش های آبی را مشخص کنند و با متخلفان برخورد شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: اداره کل ورزش و جوانان براساس آئین نامه ساماندهی سواحل مکلف به تامین نجات غریق است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اضافه کردن نظر