شنبه, 14 تیر 1399 - Saturday, 04 July 2020
کد خبـر : 3938
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۴۶

صبر مردم کلمه لبریز شد/ وعده جدید بخشدار +عکس

صبر مردم کلمه لبریز شد/ وعده جدید بخشدار +عکس

آوای پارسیان: با گذشت 40 روز از استفرار تجهیزات حفر چاه در شهر کلمه، اما هنوز اقدامی صورت نگرفته و تجمع هفته پیش مردم مقابل خودروی استاندار نیز نتیجه بخش نبود.

 کم آبی روز به روز ابعاد بیشتری پیدا کرده و در این بین مناطقی که به خطوط آبرسانی اصلی دسترسی نداشته و از چاه و جریان های سطحی آب شان تامین می شود، با چالش های بیشتری مواجه اند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ یکی از این مناطق، بخش های بوشکان و ارم دشتستان می باشد که با تداوم خشکسالی های سالیان اخیر، همواره با کمبود آب که از چاه و رودخانه ها تامین می شود  مواجه بوده و این مشکلات در سالجاری تشدید شده است.

براین اساس، پیش از ظهر دوشنبه شماری از شهروندان کلمه در بخش بوشکان مقابل راه خروجی به سمت استان فارس تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مشکل کم آبی و عملی شدن قول های مسئولان شدند.

دو هفته پیش، گروهی از مردم شهر کلمه با تجمع در مسیر ورودی استاندار بوشهر که در سفر کاری برای افتتاح طرح های عمرانی به شهرستان دشتستان سفر کرده بود خواستار تامین آب شرب خود شدند.

گراوند نیز در جمع مردم، قول تامین اعتبار برای حفر چاه جدید در بخش بوشکان و حل مشکل تا دو ماه آینده را داد.

اما با گذشت یک هفته، اقدامی اجرایی از سوی شرکت آب و فاضلاب شهری برای حفر چاه نشده، در شرایطی که جانمایی و تامین اعتبار انجام شده است.

همین موضوع باعث تجمع اعتراضی برخی از اهالی شهر کلمه و بستن خروجی بخش بوشکان به سمت استان فارس شد که نهایتا با وساطت بخشدار و قول پیگیری موضوع، تجمع پایان یافت.0

صبر 40 روزه مردم برای حفر چاه لبریز شد

یکی از اعضای شورای شهر کلمه در این خصوص به «خلیج فارس» می گوید: با توجه به مشکل و بحران آب در شهر کلمه که روستاهای فاریاب، شاهیجان و تنگ زرد همگی از یک حلقه چاه آب تغذیه می شوند، در دولت یازدهم قرار شد که چاه آب مستقل برای شهر کلمه حفر شود.

حمید خجسته ادامه داد: اما از از روز ۲۶ تیرماه سالجاری و با استقرار دستگاه حفاری تاکنون که بیش از ۴۰ روز می‌گذرد، خبری از حفر چاه نیست جز وعده ها و امروز و فردا کردن مسئولان.

وی ادامه داد: این وضعیت مردم را ناراحت کرده و ناگزیر به تجمع شدند تا بلکه صدای اعتراض شان شنیده شود و بگویند که از وعده ها خسته اند.

وعده تسریع در حفر چاه کلمه

بخشدار بوشکان درخصوص تجمع شماری از اهالی شهر کلمه در اعتراض به تاخیر در حفر چاه می گوید: یک میلیاردتومان اعتبار برای این موضوع تامین شده، اما علیرغم جانمایی محل حفر چاه توسط شرکت آب منطقه ای در روستای خون، اعتراضاتی درباره آن مطرح شده و برخی از مردم معتقدند چاه باید در شهر کلمه باشد که این موضوع، شروع کار را طولانی کرده است.

اکبر حاجب در گفتگو با «آوای پارسیان» افزود: با پیگیری های به عمل آمده و نشستی که امروز با حضور برخی از اعضای شورای روستاهای بخش در فرمانداری دشتستان داشتیم، طی این هفته، حفر چاه تعیین تکلیف و کار شروع می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: تا دو ماه آینده چاه جدید برای شهر کلمه وارد مدار تامین آب شود و بیش از این در اجرای پروژه تاخیر صورت نگیرد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دیدگاه‌ها  

0 #1 Guest 1397-06-18 02:01
با هوچی گری به جایی نخواهید رسید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه