شنبه, 31 فروردين 1398 - Saturday, 20 April 2019
کد خبـر : 3949
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۴۳

اولین زنی که می‌تواند رئیس جمهور گرجستان شود

اولین زنی که می‌تواند رئیس جمهور گرجستان شود

آوای پارسیان: در انتخابات پیش رو در گرجستان امکان دارد برای اولین بار در تاریخ این کشور یک زن به مقام ریاست جمهوری برسد.


به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از جماران؛«ایراکلی کاباخیدزه» رئیس پارلمان گرجستان پس از نشست شورای سیاسی حزب حاکم گفت: شورای سیاسی حزب حاکم «رویای گرجستان - گرجستان دموکراتیک» در انتخابات ریاست جمهوری تصمیم به حمایت از «سالومه زورابیشویلی» به عنوان کاندیدای مستقل گرفت.
کاباخیدزه گفت: همانطور که می‌دانید، دیروز روز پایانی اعلام لیست کامل کاندیدا‌های ریاست جمهوری بود، که به ما فرصت داد تا میان کاندیدا‌ها انتخاب کنیم. شورای سیاسی حزب تصمیم به حمایت از نامزدی خانم سالومه زورابیشویلی گرفت. زورابیشویلی نماینده یک خانواده برجسته گرجستان و فرزند «نیکو نیکالادزه» و «ایوان زورابیشویلی» است.
وی ادامه داد: «زورابیشویلی یک کاندیدای مستقل شایسته است که از عهده وظایف ریاست جمهوری برخواهد آمد. ما معتقدیم که سالومه زورابیشویلی قادر خواهد بود سنت جدیدی را در سیستم قانون اساسی ما معرفی کند. او می‌تواند به وظایف خود به عنوان یک رییس جمهور و فارغ از هر حزب یا گروه سیاسی و با تکیه بر منافع کشور و جامعه عمل کند. ما از مردم گرجستان خواهان حمایت از خانم سالومه زورابیشویلی به عنوان یک نامزد ریاست جمهوری هستیم.»

انتخابات ریاست جمهوری گرجستان در ۲۸ اکتبر برگزار خواهد شد. بلافاصله بعد از این انتخابات، اصلاحیه‌های قانون اساسی در گرجستان به اجرا در می‌آیند، که طبق آن رئیس جمهور، اگر چه در مقام رئیس کشور و فرمانده کل باقی خواهد ماند، اما باید در تمامی تصمیم گیری‌ها با دولت هماهنگ باشد.
 
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه