سه شنبه, 06 فروردين 1398 - Monday, 25 March 2019
کد خبـر : 4007
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۷ ۲۰:۳۵

بارندگی پاییزی گناوه بالاتر از حد نرمال بود

بارندگی پاییزی گناوه بالاتر از حد نرمال بود

آوای پارسیان: مسئول اداره هواشناسی گناوه گفت: میزان بارندگی های فصل پاییز در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بالاتر از حد نرمال است.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ عباس زارع درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: بارش های پاییزی در این شهرستان تاکنون 82/5 میلی متر است که پارسال در این مدت صفر بود.

وی اظهارداشت: نخستین بارندگی پاییزی در اواخر مهر ماه امسال با 59 میلی متر و درمدت 6 روز از ماه آبان دو بارش 2.2 و 21.3 میلی متری در این شهرستان ثبت شده است.

مسئول اداره هواشناسی گناوه گفت: براساس اعلام هواشناسی استان و پیش بینی های صورت گرفته در هفته آینده نیز یک سیستم بارشی به این شهرستان وارد می شود.

وی یادآورشد: روند بارندگی فصل پاییز نشان می دهد که سال پربارانی نویدبخش است.

زارع افزود: باتوجه به ساحلی بودن این شهرستان ، در آبان ماه هرسال با تغییرات و اتفاقات فاحش آب و هوایی از جمله باد معروف به 'لهیمر' (lehimer) و بیشتر در بازه زمانی 8 تا 15 و در مواقعی تا پایان همین ماه به وقوع می پیوندد، که احتمال خسارات وجود دارد.

مسئول اداره هواشناسی گناوه از اهالی این شهرستان بخصوص دریانوردان خواست باتوجه به خطرهای ناشی از وزش باد لهیمر در مدت یادشده از سفر به دریا بجد پرهیز کنند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و در کرانه خلیج فارس از نقاط گرمسیری و کم آب کشور است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه