سه شنبه, 06 فروردين 1398 - Monday, 25 March 2019
کد خبـر : 4013
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۲۰:۵۷

۷ زندانی محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

۷ زندانی محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافتند

آوای پارسیان: یکی از افراد که به دلیل عدم پرداخت مهریه ۷۰ سکه و نزاع خیابانی در زندان به‌سر می‌برد با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف و رضایت شاکیان از زندان رهایی یافت.

۷ زندانی محکوم به قصاص نفس که به‌دلیل قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند با تلاش‌های شورای حل اختلاف استان بوشهر و جلب رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافتند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف بوشهر با اعلام این مطلب گفت: این آمار رهایی از قصاص مربوط به یکسال اخیر می باشد.

وی در خصوص پرونده‌های این زندانیان افزود: در یکی از این پرونده‌ها فرد قاتل پس از گذراندن ۹ سال حبس در پای چوبه دار با رضایت اولیای دم و بدون دریافت هزینه‌ای اعلام رضایت کردند.

صداقت اضافه کرد: همچنین در پرونده‌ی دیگری یک محکوم به قصاص نفس با وساطت و پیگیری اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکز‌ی بوشهر، در پای چوبه دار از اجرای حکم قصاص رهایی یافت. در این پرونده با پرداخت دیه کامل توسط محکوم به قصاص، رضایت قطعی اولیاء دم اعلام و از طرف مرجع قضایی استان نیز پرونده قصاص مختومه شد.

رئیس شورای قضایی استان بوشهر در ادامه عنوان کرد: در یکی دیگر از پرونده‌های سال ۹۶ که فرد به دلیل قتل عمد محکوم به اعدام بود با پرداخت ۸۰ میلیون تومان رضایت اولیای دم را جلب کرد و از قصاص نفس رهایی یافت.

صداقت اضافه کرد: در نیمه نخست امسال نیز با تلاش اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی بوشهر رضایت اولیای دم احدی از محکومین به قصاص نفس اخذ شد. زندانی به جرم مباشرت در قتل عمدی در زندان مرکزی بوشهر تحمل حبس می‌کرد که با تماس‌های مکرر اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان با اولیای دم، حضور در محل کار ایشان در استان فارس، حضور ۲ نوبتی اولیای دم در زندان مرکزی بوشهر و پیگیری‌های مستمر اعضای شعبه یاد شده در نهایت خانواده مقتول رضایت قطعی و کامل خود را از زندانی اعلام کردند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان بوشهر درخصوص پرونده‌هایی که در ماه محرم با صلح و سازش مختومه شده است، گفت: در ماه محرم امسال یکی از افراد که به دلیل عدم پرداخت مهریه به تعداد ۷۰ سکه و نزاع خیابانی با چاقو از خرداد ۹۷ در زندان به‌سر می‌برد با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف و رضایت شاکیان از زندان رهایی یافت. همچنین در محرم امسال دو پرونده طلاق با مشارکت شورای حل اختلاف با صلح و سازش مواجه شد و زوجین به زندگی مشترک بازگشتند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه