دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 - Sunday, 19 May 2019
کد خبـر : 4021
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۴۵

توفان ۸۴ سیستانی را روانه بیمارستان کرد

توفان ۸۴ سیستانی را روانه بیمارستان کرد

آوای پارسیان: مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 84 نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از صبح امروز/شنبه/ تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

عبدالرحمان شهنوازی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که امروز در سیستان شدت گرفته به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.
وی افزود: 31 نفر از این افراد به دلیل شدت بیماری در مراکز بهداشتی درمانی بستری و 53 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از بازگشایی مسیر بمپور به جلگه چاه هاشم در جنوب این استان خبر داد و افزود: این مسیر ساعت 22 شب گذشته براثر توفان شن و گرد و خاک مسدود شده بود که صبح امروز با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شد.
به گفته رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان توفان گرد و خاک در شمال این استان سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 6هزار و 262 میکروگرم بر متر مکعب معادل 42 برابر حد مجاز برسد.
محمود دیانتی اظهار داشت: بیشینه سرعت توفان در زابل به 112 کیلومتر بر ساعت رسید و دید افقی را در محدوده فرودگاه زابل به 400 متر کاهش داد.
وی با بیان اینکه باد شدید و گرد و خاک شهرستان زهک را نیز فرا گرفته است، افزود: هم اینک دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهرستان به 2 هزار متر کاهش یافته است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد شدید سایر نواحی شمال استان را نیز فرا گرفته که این امر سبب کاهش دید و کیفیت هوا شده است.
به گزارش ایرنا امروز شنبه به دلیل شدت سرعت باد و آلودگی هوا تمامی مدارس، ادارات و نهادهای شهرستان‌های شمال سیستان و بلوچستان تعطیل و پرواز مشهد - زابل - مشهد نیز باطل اعلام شد.
سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه