چهارشنبه, 05 تیر 1398 - Wednesday, 26 June 2019
کد خبـر : 4042
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۹:۳۸

شگرد قدیمی کلاهبرداران هنوز در بوشهر مشتری دارد!

شگرد قدیمی کلاهبرداران هنوز در بوشهر مشتری دارد!

آوای پارسیان: رئیس پلیس آگاهی استان گفت: طی روزهای اخير مجددا شاهد افزايش وقوع کلاهبرداري تلفني به شکل کارت به کارت توسط افراد کلاهبردار، سود جو و فرصت طلب هستیم.

 رئیس پلیس آگاهی استان گفت: افراد کلاهبردار و فرصت طلب با عناوین مختلف با افرادي که در سايت هاي تبليغاتی اجناس خود را برای فروش می گذارند تلفني تماس و با ترفندهای مختلف آنها را به پای عابر بانک کشانده و حساب آنها را خالی می کنند.  

به گزارش «آوای پارسیان»؛ سرهنگ جوشن سهرابی بیان داشت: با وجود اطلاع رساني متعدد از طريق رسانه هاي گروهي، بانک ها و دستگاههاي خود پرداز، متاسفانه در چند روز اخير مجددا شاهد افزايش وقوع کلاهبرداري تلفني به شکل کارت به کارت توسط افراد کلاهبردار، سود جو و فرصت طلب هستیم.

وی بیان داشت: افراد کلاهبردار از اشخاص با عناوین مختلف از قبیل راديوجوان، شرکت مخابرات و تلفن همراه و اخيرا با  افرادي که در سايت هاي تبلیغاتی مثل  سايت ديوار آگهي تبليغ فروش جنس يا اجناسي را مي دهند به صورت تلفني تماس و خود را مدير يک شرکت يا هتل معروف معرفي و  تقاضاي کالا به مقدار  زياد می کنند.

سرهنگ سهرابی خاطرنشان کرد: فروشنده تقاضاي شماره حساب برای واريز بخشی از معامله به صورت حواله مي نمايد و بعد از گذشت مدتي مجدا با فروشنده تماس گرفته و اعلام مي دارد که وجه به حساب شما واريز شده و جهت تاييد حواله مي بايست به نزديکترين عابر بانک مراجعه کنید.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر تاکید کرد: افراد فرصت طلب با اين ترفند اشخاص را ترغيب و وادار به حرکت به سمت خودپرداز بانک ها نموده و با صحبت هاي فراوان و اغفال، ذهن آنان را منحرف و موفق به انتقال وجه از حساب اشخاص به حساب مورد نظر خود مي کنند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه