چهارشنبه, 05 تیر 1398 - Wednesday, 26 June 2019
کد خبـر : 4047
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۰۴

شناسایی 282 کودک بازمانده از تحصیل در استان

شناسایی 282 کودک بازمانده از تحصیل در استان

آوای پارسیان: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: براساس آخرین آمار (آذرماه امسال) این استان 282 کودک بازمانده از تحصیل دارد.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از ایرنا؛ ناصر کرمی روز شنبه در حاشیه نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: از این شمار بیشترین شمار مربوط به شهرستان بوشهر با 108 نفر و کمترین مربوط به خارگ بدون افراد بازمانده و عسلویه با چهار نفر است.

وی بیان کرد: دلیل بازماندن از تحصیل 43 نفر از این شمار بی‌انگیزگی، 39 نفر بیماری‌های صعب‌العلاج، 36 تن مخالفت خانواده، 29 مورد اشتغال، 29 نفر مشکل مالی و 29 اتباع خارجی بودن است.
کرمی افزود: همچنین 26 نفر به دلیل بدسرپرستی، 22 نفر کبر سن، 15 نفر ازدواج و 14 تن سایر موراد از تحصیل بازمانده اند.

وی اظهار داشت: در این ارتباط همه ظرفیت‌ها را برای حضور افراد بازمانده از تحصیل در کلاس‌های درس به کار گرفتیم.

کرمی ادامه داد: فعالیت تحصیلی کودکان بازمانده از تحصیل یکی از اولویت های آموزش و پرورش استان بوشهر است که تلاش شد شمار بیشتری از این افراد به تحصیل و کلاس های درس بازگردند.
وی ادامه داد: در این ارتباط تشکیل کارگروه در هر شهرستان و بخش برای اقدام در زمینه بازگرداندن حداکثری این افراد ضروری است.

کرمی اظهار داشت: آموزش و پرورش نیز لیست افراد بازمانده از تحصیل را به فرمانداران ارائه می‌کند و فرمانداران، بخشداران، شوراها و شهرداران و دهیاران در حد توان همکاری لازم را برای این مهم داشته باشند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه