چهارشنبه, 05 تیر 1398 - Wednesday, 26 June 2019
کد خبـر : 4050
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۷:۲۸

مشکل نفت مردم استان حل شد

مشکل نفت مردم استان حل شد

آوای پارسیان: با پایان بارندگی های پاییزی در استان و هجوم توده سرما به منطقه، هم استانی هایی که از شبکه گازرسانی محروم بوده و نیاز مبرم به نفت سفید دارند، با عدم توزیع این سوخت مواجه شدند.

 با پایان بارندگی های پاییزی در استان و هجوم توده سرما به منطقه، هم استانی هایی که از شبکه گازرسانی محروم بوده و نیاز مبرم به نفت سفید دارند، با عدم توزیع این سوخت مواجه شدند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ همزمان با فرا رسیدن فصل سرما و بدون اطلاع رسانی قبلی، شرکت پخش فرآورده های نفتی طی بخشنامه ای کشوری اعلام کرد از توزیع نفت سفید در شهرها و روستاهایی که خط انتقال گاز به آن رسیده خودداری می کند.

 

تصمیمی که انگیزه و هدف آن، برگشت اعتبارات دولت در زمینه خطوط گاز از طریق اجبار مردم به لوله کشی گاز خانگی و همچنین فروش نفت سفید برای سوخت هواپیما ارزیابی می شود.

اقدامی که بدون اطلاع رسانی قبلی و همزمان با فرارسیدن فصل سرما مشخص شد و بسیاری از مردم که فاقد لوله کشی خانگی بودند یا توان تامین هزینه های این کار را نداشتند با مشکل مواجه کرد.

در این خصوص رسانه ها از جمله «خلیج فارس» بارها طی گزارش هایی ضمن اشاره به اینکه تدبیر کافی در این تصمیم دیده نمی شود و مردم را دچار مشکل تامین سوخت در سرما کرده، خواستار پیگیری استانداری، شرکت پخش فرآورده های نفتی استان و نمایندگان مجلس برای از سرگیری توزیع نفت سفید شده بود.

تصمیم جدید: توزیع نفت سفید برای خانواری که لوله کشی گاز ندارند

حالا با تاخیر حدود یکماهه نسبت به سالیان قبل، قرار است جایگاههای عرضه نفت سفید در استان بوشهر فعال شده و ارائه این سوخت به خانوار فاقد لوله کشی گاز تسهیل گردد.

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان در این خصوص به «خلیج فارس» گفت: با پیگیری های صورت گرفته از سوی این شرکت، موافقت مرکز اخذ گردید تا نسبت به توزیع نفت سفید برای مصرف گرمایشی در فصل سرما اقدام کنیم.

 

مهرداد بیوکی ادامه داد: قبلا طی بخشنامه های ارسالی به استان ها از جمله بوشهر، ملاک شرکت پخش فرآورده های نفتی کشور برای توزیع نفت سفید برای خانواری بود که علمک گاز به منزل شان نرسیده، اما با توجه به مشکلات مردم که بعضا عملک هم به منزل شان رسیده بود ولی هنوز جزو مشترکان گاز نشده بودند، حالا تصمیم گرفته شده افرادی که فاقد لوله کشی خانگی هستند، نفت سفید دریافت کنند.

متقاضیان به سایت تجارت آسان مراجعه کنند

وی افزود: متقاضیان که مشترک گاز خانگی شرکت گاز استان نیستند، با مراجعه به سایت تجارت آسان به نشانی https://tejaratasan.niopdc.ir مراجعه نموده و در بخش "تقاضای نفت برای پخت و پز و گرما" مشخصات خود را وارد کنند تا بصورت الکترونیکی از شرکت گاز استعلام می شود و اگر مشترک گاز خانگی نباشند، سهمیه نفت سفید برای آنها منظور می شود.

بیوکی ادامه داد: تخصیص سهمیه هر خانوار بدون ارائه کوپن کاغذی است، طوری که بصورت الکترونیکی مشخص می شود خانوار برای دریافت سهمیه خود باید به نزدیک ترین عامل توزیع مراجعه و نفت دریافت کنند.

میزان سهمیه هر خانوار

وی با اشاره به توزیع دو مرحله نفت سفید تا پایان فصل سرما در استان بوشهر گفت: در مرحله اول، سهمیه خانوار یک و دو نفره 60 لیتر، خانوار سه و چهارنفره 80 لیتر و خانوار 5 نفره و بالاتر 100 لیتر دریافت می کنند. البته در بخش های ارم و بوشکان دشتستان به دلیل سرمای بیشتر 20 لیتر بیشتر به خانوار تعلق می گیرد که از ابتدای آبان ماه توزیع نفت سفید در آنجا شروع شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان که با «خلیج فارس» گفتگو می کرد افزود: از هم استانی هایی که علمک گاز به منازل شان رسیده تقاضا می کنیم از فرصت انشعاب گاز خانگی بهره مند شوده و تسهیلات ارزان قیمت بانکی هم در این خصوص پیش بینی گردیده، چرا که توزیع نفت سفید به شیوه فعلی برای آخرین سال می باشد.

در این زمینه

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه