شنبه, 29 تیر 1398 - Friday, 19 July 2019
کد خبـر : 4060
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۷ ۲۰:۲۴

مطالبات معوق پرستاران بوشهر پرداخت می‌شود

مطالبات معوق پرستاران بوشهر پرداخت می‌شود

آوای پارسیان: سرپرست دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به پیگیری‌های معاونت پرستاری وزارت بهداشت مطالبات معوقه پرستاران پرداخت می شود.

به گزارش «آوای پارسیان» به نقل از ایرنا؛ عبدالرسول عباسی روز چهارشنبه در آئین تجلیل از پرستاران استان بوشهر افزود: در این ارتباط مقرر شده کارانه و اضافه‌کار پرستاران به صورت جداگانه پرداخت شود که بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها در این زمینه به دانشگاه‌ها ابلاغ ‌شده است.

وی بیان کرد: با توجه به وعده سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر جذب 19هزار پرستار برای سال‌های 98 و 99 انتظار می رود تا سال آینده تعدادی نیرو در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جذب شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پرستاران به عنوان پیش قراولان سلامت جامعه به شمار می روند و پرستاری به معنی ایثار، آرامش، کمک بی‌ادعا به همنوع و تلاش برای سلامتی بیمار است.

سعید کشمیری افزود: پرستاران با وجود کمبود نیرو، امکانات و سختی کار ولی همچنان با تمام وجود در خدمت سلامت جامعه هستند.

وی بیان کرد: توجه به مسائل و مشکلات حوزه پرستاری وظیفه مدیریت دانشگاه است و برای بهبود مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش همه توان خود را به کار گرفته‌ایم.

رئیس سازمان نظام پرستاری استان بوشهر گفت: پرستاران باجان و جسم انسان‌ها سروکار دارند بنابراین می‌طلبد مسئولان ارشد استان به این مهم و این نیروی عظیم انسانی توجه ویژه کنند و آنان را در حد مطلوب ببینند.

حسین پوپ افزود: کمبود نیروی انسانی و فاصله زیاد با حداقل استانداردها ازجمله مشکلات نظام پرستاری در استان بوشهر است.

وی ادامه داد: فاصله زیاد با حداقل استانداردها، نداشتن امکانات رفاهی، تبعیض و تاخیر در پرداخت مطالبات ناشی از تاخیر پرداختی مطالبات دانشگاه توسط بیمه ازجمله برخی از مشکلات پرستاری است.

در این آئین از پرستاران نمونه استان بوشهر تجلیل شد.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه