پنج شنبه, 08 خرداد 1399 - Thursday, 28 May 2020
کد خبـر : 4092
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۵۸

شورای‌های برازجان و آبپخش منحل شدند

شورای‌های برازجان و آبپخش منحل شدند

آوای پارسیان: حکم انحلال شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش زمانی عینیت می‌یابد که هیئت حل اختلاف مرکزی در تهران آن‌را تایید کند. از این رو اعضای این شورا مهلت اعتراض به رای صادره دارند.

با حکم هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی استان بوشهر، به سبب مصوب نشدن بودجه شهرداری‌ها در موعد مقرر، شورای‌های اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در دشتستان منحل شد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ این نخستین رای انحلال شوراهای شهر در دوره پنجم در استان بوشهر محسوب می شود.

جلسه هیئت حل اختلاف شوراهای اسلامی استان بوشهر ظهر شنبه با حضور استاندار بوشهر، رئیس کل دادگستری، دو تن از نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس (خدری و سعادت) و نماینده‌ای از شورای عالی استان بوشهر تشکیل شد.

در این نشست مشکلات  تصویب بودجه سال جاری شهرداری‌ها در شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش در شهرستان دشتستان مورد بررسی قرار گرفت.

یک منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود با بیان اینکه بودجه شهرداری‌ها باید در موعود مقرر تصویب و  ابلاغ شود اظهار داشت: در اجرای ماده 25 آیین نامه مالی شهرداری‌ها، بودجه سالانه شهرداری ها باید در یک زمان مشخص تنظیم، مصوب و ابلاغ تا زمینه اجرایی شدن آن محقق شود.

وی حداکثر تصویب بودجه شهرداری‌ها در شورهای اسلامی را اسفندماه دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شوراهای اسلامی شهرهای برازجان و آبپخش در شهرستان دشتستان در موعد مقرر بودجه شهرداری‌ها تصویب نکرده‌اند ، از مصادیق تخلف شورا محسوب شده و در این نشست حکم انحلال آنها صادر شد.

به نوشته تسنیم، حکم انحلال شوراهای اسلامی برازجان و آب‌پخش زمانی عینیت می‌یابد که هیئت حل اختلاف مرکزی در تهران آن‌را تایید کند. از این رو اعضای این شورا مهلت اعتراض به رای صادره دارند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه