جمعه, 29 شهریور 1398 - Friday, 20 September 2019
کد خبـر : 4125
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۰۰

دردسر انتشار عکس های خصوصی جشن تولد زن جوان در اینستاگرام / مرد زنما دستگیر شد

آوای پارسیان:مرد جوا ن که با تصاویر خصوصی جشن تولد یک زن در اینستاگرام جولان می داد را دستگیر کردند.

 

 سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: در پی تحویل یک فقره پرونده قضایی به پلیس فتا مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی از یک جشن تولد به صورت گسترده در شبکه اجتماعی اینستاگرام، تحقیقات ماموران آغاز شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع پرونده مقدماتی با هماهنگی و تعامل لازم با مقام قضایی تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ابراز داشت: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان، بررسی صفحه اینستاگرام متهم و اقدامات تخصصی کارشناسان پلیس فتا مشخص کرد متهم با استفاده از بستر شبکه‌اجتماعی اینستاگرام، با ایجاد صفحه‌ای جعلی با نام زن جوان اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی و ایجاد مزاحمت کرده است.

صادقی افزود: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان این پلیس با بررسی دقیق و سریع پرونده، مستندات لازم را جمع‌آوری و در نهایت این متهم سایبری را شناسایی کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هر گونه جرم انتسابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و در مواجهه با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده، لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف کرد.

وی افزود: متهم بیان کرد با ایجاد یک پروفایل جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و با فریب زن جوان و با استفاده از ابزارهای مختلف تصاویر زنده به اشتراک گذاشته شده میهمانی را ذخیره کرده است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان ادامه داد: اعتماد بیش از حد به فضای مجازی یک اشتباه بزرگ است، چرا که در این فضا هویت افراد مشخص نیست.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه