جمعه, 29 شهریور 1398 - Friday, 20 September 2019
کد خبـر : 4196
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۸

طرح تقسیم عوارض آلایندگی پارس جنوبی میان استان‌های همجوار متوقف شد

نماینده ولی فقیه در استان:

طرح تقسیم عوارض آلایندگی پارس جنوبی میان استان‌های همجوار متوقف شدطرح تقسیم عوارض آلایندگی پارس جنوبی میان استان‌های همجوار متوقف شد

آوای پارسیان: بی تردید اعتبارات جبرانی و عوارض آلایندگی توسط صنایع آلاینده حق مسلم مردم استان بوشهر است که بخاطر تحمل رنج ها و مشکلات فراوان آن صنایع مخرب زیست محیطی بویژه جنوب استان باید فقط به این استان تعلق گیرد.                                                                                                                        

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: بررسی پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست برای تقسیم عوارض آلایندگی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی میان مناطقی از استان های همجوار، با پیگیری های همه جانبه مسئولان و مردم این استان متوقف شد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز دوشنبه در نشست با تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان بوشهر افزود: اعتبار آلایندگی پارس جنوبی از حقوق مسلم مردم بوشهر است که باید پاس داشته شود و آنان به هیچ وجه در این باره کوتاه نخواهند آمد.

وی اضافه کرد: بی تردید اعتبارات جبرانی و عوارض آلایندگی توسط صنایع آلاینده حق مسلم مردم استان بوشهر است که بخاطر تحمل رنج ها و مشکلات فراوان آن صنایع مخرب زیست محیطی بویژه جنوب استان باید فقط به این استان تعلق گیرد.

صفایی بوشهری ادامه داد: با دفتر رئیس جمهوری و مسئولان ذیربط صحبت و درخواست کرده ام که این موضوع متوقف و نگرانی مردم استان بوشهر برطرف شود و آنان نیز قول مساعد دادند این پیشنهاد مسکوت و ردّ شود.

به تازگی سازمان حفاظت محیط زیست کشور پیشنهادی تهیه کرده که براساس آن ۵۰ درصد از عوارض آلایندگی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی که در شهرستان های عسلویه و کنگان استان بوشهر مستقر است به بخش‌هایی از استان های فارس و هرمزگان اختصاص یابد که این موضوع با مخالفت شدید مسئولان و مردم استان بوشهر و بویژه شهرستان های جنوبی کنگان، عسلویه، دیر، جم و دشتی مواجه شده و واکنش‌های شدیدی از سوی مسئولان این استان درپی داشته است.

در این زمینه
دعوای عوارض آلايندگي؛ دوگانه رانت و تخصص
سهمِ کنگان از عوارض آلایندگی صفر است!
چشم طمع همسایه‌ها به عوارض آلایندگی عسلویه
حقوق مسلم استان بوشهر درمورد عوارض آلایندگی نباید ضایع شود/ بوشهری‌ها به هیچ وجه کوتاه نخواهند آمد
حمایت از مواضع استاندار بوشهر/ نمایندگان بوشهر حداقل برای یکبار متحد شوند/ اگر رفع نگرانی نشود، درخواست مجوز برای تجمع اعتراضی می‌دهیم
می‌خواهند 50 درصد عوارض آلایندگی پارس جنوبی را به فارس و هرمزگان دهند/ رییس جمهور مانع از این ظلم آشکار شود
پتروشیمی‌های عسلویه گاو شیرده و کیف پول آقازاده‌ها شده‌اند/ عوارض آلایندگی حق جنوب استان بوشهر است، نه یک متر عقب‌تر یا جلوتر
 

 منبع :خلیج فارس

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه