پنج شنبه, 08 خرداد 1399 - Thursday, 28 May 2020
کد خبـر : 4225
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۰۸

واکنش جانشین فرمانده ناجا به کشف حجاب در مسافربرهای شخصی

واکنش جانشین فرمانده ناجا به کشف حجاب در مسافربرهای شخصی

آوای پارسیان:

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا درخصوص عملکرد پلیس در مواجهه با بی حجابی در خودرو اظهار داشت: کشف حجاب در خودرو جرم است و پلیس طبق وظیفه قانونی خود با جرم مشهود برخورد می کند.
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه پیامک جرم کشف حجاب برای مالکان خودروهایی که این جرم در خودروشان به وقوع پیوسته، ارسال می شود در پاسخ به این پرسش که رانندگان آژانس ها و سامانه هوشمند حمل و نقل عنوان می کنند که مسافرانشان کشف حجاب کرده اند و چرا باید آنها پاسخگو باشند، گفت: مسئولیت قانونی خودرو با مالک خودرو است. همانطور که اگر مسافر از کمربند ایمنی استفاده نکند مالک خودرو جریمه می شود و باید در برابر قانون پاسخگو باشد؛ بنابراین لازم است که راننده ها متوجه و متعهد به مسؤولیت قانونی خود بوده و اجازه عمل خلاف قانون از جمله جرم کشف حجاب به مسافرین خود ندهند.
این مقام ارشد نیروی انتظامی در پاسخ به دیگر سوال که مدیران شرکت های حمل و نقل هوشمند، رضایت مشتری برایشان مهم است نه عملکرد راننده و اعتراض راننده می تواند به اخراج و حتی از دست دادن شغل منجر شود، تصریح کرد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی موظف به رعایت قانون بوده و لذا مدیران این مجموعه ها باید از راننده خود که به شئونات اخلاقی پایبند هستند حمایت کنند که در همین مورد اخیر اتفاق افتاد.
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: باید شرکت های حمل و نقل هوشمند در قوانین خود بر رعایت حجاب و شئونات اسلامی تاکید کنند و نیروی انتظامی نیز که ضامن اجرای قانون است از رعایت کنندگان حمایت خواهد کرد و در یک نگاه کلی با اطمینان گفته می شود که قانون و متولیان اجرای قانون من جمله نیروی انتظامی، حامی و پشتیبان رعایت کنندگان ...

فرارو

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه