سه شنبه, 23 مهر 1398 - Tuesday, 15 October 2019
کد خبـر : 4257
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۴۱

یکم تیر ماه آغاز نوبت گیری برای سنجش نوآموزان کلاس اولی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به آغاز نوبت‌گیری طرح سنجش نوآموزان کلاس اولی از اول تیر گفت: نوآموزان با مراجعه به مدرسه نوبت سنجش بگیرند.

آوای پارسیان: غلامحسین حسینی در نشست با مسئولان پایگاه‌های سنجش شهرستان‌ها و مناطق استان بوشهر افزود: نوآموزان پس از دریافت نوبت باید در تاریخ اعلام شده از طرف مدرسه به پایگاه سنجش بروند.

وی اضافه کرد: ۴۰پایگاه برای سنجش نوآموزان در نظر گرفته شده که از این تعداد ۲۳ پایگاه ثابت و ۱۷ پایگاه سیار است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۲۱هزار دانش آموز در طرح سنجش بررسی شوند.

وی با اشاره به مشکلات سنجش تابستانه کودکان پیش دبستان افزود: دسترسی نداشتن به جامعه هدف، نبود ارزیابی دقیق، تحمیل هزینه مازاد بر خانواده‌ها و سرخوردگی کودکان، از مشکلات سنجش تابستانه کودکان پیش دبستان است.

حسینی تصریح کرد: برای انتقال اجرای فرایند سنجش کودکان پیش دبستانی از تابستان به ماه‌های میانی سال تحصیلی با توجه به مشکلات استان بوشهر باید با سازمان استثنایی آموزش و پرورش مکاتبه شود تا دانش‌آموزان با گذراندن آموزش و درک فضای آموزشی با سوالات سنجش آشنا باشند و آن را بهتر درک کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح سنجش کودکان پیش از دبستان در آذر تا اسفندماه سال ۹۳ در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سنجش در ماه‌های میانی سال بسیار مطلوب ارزیابی و باعث شد کودکانی که نیاز به خدمات حمایتی از جمله بینایی، شنوایی، آمادگی و تحصیلی داشتند شناسایی و نسبت به درمان آنها اقدام شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر شرکت کمتر کودکان روستایی در دوره پیش دبستانی را از مشکلات نهادینه بخش سنجش عنوان و تاکید کرد: این کودکان به دلیل شرکت نکردن در آموزش‌های پیش دبستانی عملکرد خوبی در سنجش ندارند که باید خانواده‌های روستایی را به شرکت در طرح سنجش ترغیب کنیم.

وی از مسئولان پایگاه سنجش شهرستان‌ها و مناطق خواست نسبت به افراد بی بضاعت توجه ویژه‌ای داشته باشند و هزینه سنجش را نیم بها یا رایگان حساب کنند.

خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه