دوشنبه, 05 خرداد 1399 - Monday, 25 May 2020
کد خبـر : 4608
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱

آخرین مهلت حذف و اضافه بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان

مدیر کل صندوق بازنشستگی با تاکید بر اختیاری بودن استفاده از خدمات بیمه تکمیلی ، آخرین مهلت حذف و اضافه بازنشستگان و وظیفه بگیران را ۱۵ آبان ۹۸ اعلام کرد

 

آوای پارسیان :به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، خانم زهرا زاده غلام، تاکید کرد: بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری براساس ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری برعهده دستگاه‌های محل اشتغال است و بنابراین استفاده از این خدمت در صندوق بازنشستگی کاملا اختیاری بوده و تنها در قالب مسئولیت اجتماعی صندوق و به عنوان یک بسته حمایتی برای بازنشستگان علاقه‌مند در صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می‌شود.

 

وی ادامه داد: حدود ۲ میلیون نفر بازنشسته، اعضای تحت تکفل آن‌ها و وظیفه بگیر به صورت کاملا اختیاری زیرپوشش این خدمات قرار دارند. 

 

خانم زاده غلام ادامه داد: بازنشستگان و وظیفه بگیران می‌توانند به سایت صندوق بازنشستگی www.cspf.ir مراجعه و برای مشاهده وضع بیمه خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند و در صورت نیاز به هرگونه تغییر تا ۱۵ آبان ماه به شعب بیمه آتیه سازان مراجعه شود. 

 

ین مقام مسئول اعلام کرد: بازنشستگانی که زیرپوشش این خدمت نیستند، اما تمایل دارند خود و خانواده تحت تکفلشان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند، می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های شرکت بیمه گر یعنی آتیه سازان حافظ در این خصوص اقدام کنند. 
خانم زاده غلام مهلت حذف یا اضافه شدن افراد به قرارداد بیمه تکمیلی درمان را تا ۱۵ آبان ماه اعلام کرد و گفت: عزیزانی که در قرارداد سال گذشته زیرپوشش بیمه تکمیلی قرار داشتند به طور خودکار در قرارداد جدید نیز زیرپوشش خواهند بود، اما اگر دیگر تمایلی به استفاده از این خدمت ندارند تا تاریخ تعیین شده و از روش مذکور برای حذف خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند.

 

وی تاکید کرد: پس از ۱۵ آبان، امکان حذف خدمت بیمه تکمیلی یا اضافه شدن به قرارداد وجود نخواهد داشت.

 

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: بازنشستگان جدید در صورت پوشش بیمه‌ای فرد اصلی که در زمان برقراری حقوق بازنشستگی تعیین می‌شود، سه ماه از زمان صدور حکم برقراری اولیه حقوق بازنشستگی، می‌توانند برای پوشش افراد تحت تکفل خود برای استفاده از این خدمت، اقدام کنند.   

خبرگزاری صدا و سیما                      

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه