جمعه, 04 بهمن 1398 - Friday, 24 January 2020
کد خبـر : 4755
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۱

دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای بررسی پرونده بیمار تصادفی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر دستور به تشکیل کمیته تخصصی ویژه برای بررسی پرونده بیمار تصادفی به‌منظور اطلاع‌رسانی شفاف به خانواده عظیمیان، اصحاب رسانه و افکار عمومی داد

 

آوای پارسیان :دکتر سعید کشمیری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صیانت از حقوق بیماران یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و تشکیل این کمیته نیز برای بررسی دقیق و مستند این پرونده صورت گرفته است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با ابراز تأسف و همدردی با خانواده عظیمیان افزود: از اصحاب رسانه و افکار عمومی درخواست داریم تا نسبت به انتشار مطالب غیر کارشناسی و احساسی راجع به این موضوع به‌شدت پرهیز نمایند.

 

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: پس از اعلام نتیجه نهایی بررسی علت حادثه توسط کمیته ویژه موضوع برای پیگیری‌های بعدی به مراجع قانونی ارجاع خواهد شد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: در صورت تأیید قصور پزشکی در این پرونده، دانشگاه علوم پزشکی بر اساس رسالت خود برخوردهای قانونی و لازم را برای پیشگیری از تکرار حوادث مشابه انجام خواهد داد.

 

حریم کادر درمانی در محل خدمت به دردمندان مقدس است

 

وی با ابراز تأسف از ایجاد درگیری فیزیکی با پزشک در محل خدمت به بیماران گفت: حریم پزشک و کادر درمانی در محل خدمت به دردمندان جامعه مقدس است اما در این پرونده اعلام نظرهای غیر کارشناسی و غیر مستند زمینه‌ساز ایجاد درگیری فیزیکی با پزشک اورژانس شد که این موضوع موجب برهم خوردن نظم مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و اخلال در روند ارائه خدمات به سایر مراجعین نیز شد.

 

انتهای پیام/       

     

 خبرگزاری فارس در بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه