یکشنبه, 11 خرداد 1399 - Sunday, 31 May 2020
کد خبـر : 4813
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵

افتتاح نیروگاه گازی بندر بوشهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی

در آیینی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عملیات اجرایی و بهره برداری 4 طرح بندری بوشهر آغاز شد .

 

آوای پارسیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : نیروگاه گازی برق 4 و نیم مگاواتی تعاونی کاربران مجتمع بندری نگین با قابلیت توسعه به 8 و نیم مگاوات با 50 میلیارد ریال اعتبار از جمله طرح هایی است که امروز بهره برداری رسید .

 

سیاوش ارجمندزاده افزود : هدف از اجرای این طرح را تامین برق مورد نیاز بندر و کمک به پایداری آن اعلام کرد و افزود : این نیروگاه همچنین می تواند در صورت کمبود برق در بوشهر تولید مازاد خود را به شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عرضه کند.

 

وی اضافه کرد: لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری و احداث دایک سنگی استحصال از جمله طرح‌هایی است که بهره برداری می شود.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه ظرف مدت 15 ماه و باصرف  84 میلیارد ریال اجرایی شده است گفت : در این طرح عملیات لایروبی حوضچه بندر به حجم 110 هزار متر مکعب و  احداث دایک سنگی استحصال با حجم مصالح 70 هزار مترمکعب اجرایی شده است.

 

ارجمند زاده افزود : عملیات اجرایی اسکله شمع و عرشه بندر محمدعامری نیز به طول 90 متر در این بندر آغاز شد که در 18 ماه و با 130 میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود .

 

ارجمندزاده گفت : طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول 180 متر احداث مستحدثات ، تاسیسات و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که در 2 فاز 90 متری اجرا خواهد شد.

 

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی اسکله بندر بوالخیر عنوان کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه به طول 150 متر و دایک سنگی به طول 470 متر در بندر تجاری بوالخیر تنگستان در مدت 20 ماه و با 252 میلیار ریال اعتبار اجرایی می شود.

 

ارجمندزاده اضافه کرد: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول 450 مترو احداث دایک سنگی به طول 470 متر برای تامین فضای خشکی در پسکرانه و همچنین احداث مستحدثات، تاسیسات، و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که اجرای آن در سه مرحله پیش بینی شده است.

 

بندر عامری در چهار کیلومتری جنوب شهر دلوار شهرستان تنگستان واقع شده است و بندر بوالخیر در 27 کیلومتر شمال دلوار قرار دارد  .

 

خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه