یکشنبه, 11 خرداد 1399 - Sunday, 31 May 2020
کد خبـر : 4946
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۲۲:۴۰

۲ نوزاد دختر در بیمارستان اندیمشک خبرساز شدند

انتشار یک خبر در فضای مجازی اندیمشک موجب واکنش‌های زیادی از سوی شهروندان شد.

آوای پارسیان :در متن منتشر شده فضای مجازی به این موضوع اشاره شده بود که به علت قصور کارکنان بخش زایمان بیمارستان امام علی (ع) طی هفته اخیر ۲ نوزاد دختر با هم جابجا شده اند و وضعیت خانواده‌های آن‌ها به دلیل سردرگمی و عدم شناخت نوزاد خود بسیار وخیم است.

یکی از شاهدان در بیمارستان اندیمشک گفت:این ۲ مادر در اتاق عمل به فاصله یک ساعت جراحی شده و در هنگام تحویل نوزاد‌ها متوجه جابجایی نشدند.

وی که خواست نامش عنوان نشود، افزود: بعد از گذشت مدت زمانی، مادران متوجه دستبند مشخصاتی غیر از نوزاد خود شده و با پریشانی و شرایط روحی نامناسب پرستار را در جریان قرار دادند.

تماس خبرنگار با مادران و خانواده ۲ نوزاد بی پاسخ ماند این در حالی است که مادران از بیمارستان ترخیص شده و نوزاد‌ها تا تعیین وضعیت در بیمارستان هستند.

مدیر بیمارستان امام علی ع. در این خصوص گفت:۲ نوزاد دختر در اتاق عمل جابجا نشدند و مشخصات دقیق ان‌ها روی دستنبد قید شده بود.

شهرام حامدی فر گفت:به علت عدم دقت مادران و پرستار مربوطه به دستنبد مشخصات، نوزادان هنگام تحویل به مادران جابجا تحویل داده شدند.

وی افزود:پس از گذشت چندین ساعت مادران متوجه مشخصات شده و پیگیر موضوع شدند که به منظور اطمینان ازمایشات اولیه انجام شد و ازمایش دی ان‌ای هم روز شنبه در اهواز انجام می‌شود.

وی بیان کرد: جابجایی فقط در محیط بیمارستان بوده و هیچ نوزادی ترخیص نشده است و با توجه به حساسیت موضوع برای اطمینان آزمایش دی ان‌ای هم انجام خواهد شد.

وی از همکاری والدین نوزادان قدردانی کرد و افزود: این موضوع با توجه به وجود دستنبد روی دست نوزاد‌ها، موضوع پیچیده‌ای نبوده است و فقط برای اطمینان آزمایش‌ها انجام خواهد شد.       

  تابناک

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه