شنبه, 04 بهمن 1399 - Saturday, 23 January 2021
کد خبـر : 6678
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱

دستگیری ناپدری معتاد به‌خاطر آزار کودک معلول +عکس

مرد معتاد که دختر معلول همسرش را آزار داده و از این صحنه فیلمبرداری کرده بود بعد از دستگیری در نخستین اعترافاتش مدعی شد هنگام شکنجه دختربچه تحت‌تأثیر مواد‌مخدر بوده و نمی‌دانسته چه کار می‌کند.

به‌گزارشآوای پارسیان به نقل از همشهری، از روز شنبه فیلم تکان‌دهنده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که صحنه‌هایی از شکنجه و آزار دختری خردسال در آن نشان داده می‌شد. مرد جوان با یک دستش گوشی موبایلش را گرفته و فیلمبرداری می‌کرد و با دست دیگرش دختری را که به‌نظر می‌رسید معلول است و از مشکلات ناشی از سندرم داون رنج می‌برد کتک می‌زد و شکنجه می‌داد. دختر معلول در شرایطی شکنجه می‌شد که توانایی صحبت و حتی فریاد زدن را نیز نداشت اما مرد کودک‌آزار درحالی‌که کودک را به اشکال مختلف کتک می‌زد از او فیلم می‌گرفت و زور بازوی خود را نشان می‌داد.

 

 

این فیلم آنچنان دلخراش بود که بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به آن واکنش نشان داده و خواستار مجازات مرد کودک‌آزار شدند. آنطور که از شواهد برمی‌آمد این حادثه در یکی از روستاهای شهرستان تاکستان واقع در استان قزوین اتفاق افتاده و مرد کودک‌آزار ناپدری دختر خردسال بود. در این شرایط بود که بهزیستی استان قزوین به‌عنوان متولی و مدافع حقوق کودکان و معلولان، در نخستین واکنش ضمن ابراز تأسف از آنچه رخ داده وعده پیگیری ماجرا را داد.

 

 

 

روز گذشته با ادامه پیگیری‌ها برای شناسایی کودک آسیب‌دیده و ناپدری کودک‌آزار، سرانجام آنها شناسایی شدند و مرد سنگدل با دستور قضایی بازداشت شد. در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد دختر آزاردیده 14سال دارد و توسط مادر و ناپدری‌اش در خانه نگهداری می‌شود. مادر او چند سال قبل بعد از جدایی از شوهر اولش که به مواد‌مخدر اعتیاد داشت با همسر دومش ازدواج کرد اما او نیز معتاد به شیشه بود و مدام دختر معلول را کتک می‌زد و شکنجه می‌داد و حالا هیچ‌کس از سرنوشت پدر واقعی دختر معلول اطلاعی ندارد. همچنین مشخص شد فیلم منتشر شده مربوط به حدود 2‌ماه قبل است اما به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. هرچند انتشار این فیلم موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی شد اما شاید اگر این تصویر منتشر نمی‌شد هیچ وقت هیچ‌کس از شرایط سخت دختر معلول و شکنجه‌های ناپدری سنگدلش باخبر نمی‌شد و شرایط تلخ‌تری برای او رقم می‌خورد.

 

 

 

در این شرایط بود که ناپدری آزارگر تحت بازجویی قرار گرفت و مدعی شد تحت‌تأثیر مواد‌مخدر و قرص دست به کودک‌آزاری زده است. او در اعترافاتش گفت: وقتی با همسرم ازدواج کردم می‌دانستم که او 2فرزند دارد که یکی از آنها معلول است. او ادامه داد: این فیلم برای مدتی قبل است. آن روز قرص مصرف کرده بودم و شرایط عادی نداشتم. نمی‌دانستم که چه‌کار می‌کنم به‌خاطر همین دختر را کتک زدم و فیلم گرفتم اما نمی‌دانم فیلم چطور منتشر شد و حالا هم از کاری که کرده‌ام پشیمانم.

 

 

 

در همین حال علیرضا وارثی، مدیرکل بهزیستی استان قزوین در این‌باره  گفت: با توجه به مشاهده فیلم در فضای مجازی، موضوع کودک‌آزاری کودک معلول با جدیت کامل در دستور کار سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی قرار گرفت و در کمتر از ۲۴ساعت از انتشار این فیلم در فضای مجازی، موفق به شناسایی کودک معلول آزاردیده و دستگیری پدرخوانده او به‌عنوان فرد کودک‌آزار شدیم و هم‌اکنون با دستور قضایی، نگهداری این کودک به مراکز بهزیستی سپرده شده است. وی در ادامه گفت: از آنجا که حمایت از حقوق کودکان و معلولان در قانون به سازمان بهزیستی محول شده است، این سازمان، هیچ‌گونه مماشاتی را در تضییع حقوق این عزیزان برنمی‌تابد و به‌شدت با مسئله معلول‌آزاری و کودک‌آزاری برخورد قانونی خواهد کرد.

 

 

 

در همین حال حسین رجبی، دادستان تاکستان از برخورد با پدر کودک‌آزار خبر داد و گفت: در پی انتشار فیلم اذیت و آزار کودک معلول در فضای مجازی، بلافاصله با دستور قضایی دادستانی متهم دستگیر شد. وی ادامه داد: متأسفانه این عمل غیرانسانی از سوی ناپدری دختر معلول رخ داده که متهم در کمتر از ۲۴ساعت دستگیر پرونده برای انجام تحقیقات قضایی به دادگاه بخش اسفرورین تاکستان ارجاع شد.

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه