سه شنبه, 31 فروردين 1400 - Tuesday, 20 April 2021
کد خبـر : 6821
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲

مردان ثروتمند قربانی باند دختران تبهکار

اعضای یک باند که با فریب مردان سالخورده و پولدار از آنها اخاذی می‌‌کردند، از سوی پلیس مازندران دستگیر شدند.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از ایران، از چندی قبل تعداد زیادی مرد میانسال و سالخورده با مراجعه به پلیس فتای مازندران  شکایت می‌‌کردند که از سوی افرادی هدف اخاذی قرار گرفته‌اند. شاکی‌ها مدعی بودند  در یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی با فردی ناشناس  که پیام دوستی برایشان می‌فرستاد، آشنا می‌شدند و پس از اینکه مدتی به صورت مجازی با هم در ارتباط بودند به او اعتماد می‌کردند و عکس‌های خصوصی‌شان را برایش ارسال می‌کردند. اما بعد از مدتی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی قصد اخاذی از آنها را داشتند.

 

 

سرهنگ سامع خورشاد، رییس پلیس فتای مازندران در تشریح این خبرگفت:  با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و مشخص شد که اعضای باند طعمه‌هایشان را شناسایی می‌کردند سپس با همدستی چند دختر، به افراد مسن نزدیک می‌شدند و به منزل آن‌ها رفت و آمد داشته، بعد از گذشت مدتی با جعل هویت و ایجاد حساب کاربری جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با تهدید انتشار تصاویر خصوصی شاکیان قصد اخاذی آن‌ها را داشته که در نهایت با هماهنگی مقام قضایی این متهمان سایبری دستگیر و به مراجع قانونی  تحویل داده شدند.

 

 

رییس پلیس فتای مازندران افزود: متهمان پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه جرمی بودند و با سخنان گمراه‌کننده قصد فریب پلیس را داشتند که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به اعتراف  گشودند و اعلام کردند به همین شگرد اقدام به دریافت تصاویر خصوصی ۴ مرد مسن، با نیت اخاذی کرده‌اند.

 

 

سرهنگ خورشاد ضمن هشدار به مردم گفت: افراد در صورتی که با مواردی مانند موضوع این پرونده مواجه شدند، به ‌هیچ‌وجه به درخواست‌ها و تهدیدات شخصی که اقدام به اخاذی می‌کند، تن نداده و به سرعت موضوع را به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهند.

 

 

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه