پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 7135
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۲۴

زندانیان خانه وحشت آزاد شدند

تحقیقات تیم جنایی پایتخت در پرونده دختران نجات یافته از خانه وحشت نشان می‌ دهد که آنها بی‌ گناه هستند و نقشی در قتل یا پنهان کردن جسد دختری که در آنجا کشته شده ندارند. در این شرایط با تشخیص بازپرس جنایی هردو آزاد شدند که یکی از آنها تحویل خانواده‌ اش و دیگری به بهزیستی منتقل شد.

به گزارش آوای پارسیان به نقل از همشهری،

از روز پانزدهم آذر و پس از افشای اسرار خانه وحشت پایتخت که در آن دختری به قتل رسیده است و 2 دختر دیگر پس از

 

ماه‌ها زندانی بودن نجات یافته‌اند، تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

 

متهم اصلی این پرونده جوانی ۳۳ساله به نام سعید است که با معرفی خود به‌عنوان مأمور پلیس، دختران فراری را فریب داده و به خانه‌اش در حوالی خیابان قزوین می‌کشاند و به ‌همراه خواهرش آنها را زندانی می‌کرد. پیدا شدن جسد نایلون پیچ یک دختر در این خانه که حدود 4ماه از قتل او می‌گذشت و نجات 2دختر دیگر که یکی از آنها از 3سال قبل و دیگری از 8ماه قبل در این خانه زندانی بودند، نشان می‌داد که پلیس با پرونده‌ای پیچیده و مرموز روبه‌رو است.

 

 

به همین دلیل سعید و خواهرش با دستور قاضی محمد وهابی، بازپرس دادسرای جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند، اما سعید همچنان مدعی است دختری که در خانه‌اش به قتل رسیده، توسط همان 2 دختری که از آنجا نجات یافته‌اند، کشته شده است.  به همین دلیل دختران نجات یافته در بازداشت بودند تا همه ابعاد پرونده فاش شود.

 

 

سرانجام تیم جنایی با بررسی همه جانبه به این نتیجه رسید که دختران نقشی در قتل یا اخفای جسد ندارند و به‌دلیل شرایطی که داشتند نمی‌توانستند ماجرای وجود جسد در خانه را به پلیس و یا فرد دیگری اطلاع بدهند. به این ترتیب روز چهارشنبه، بازپرس جنایی تهران دستور آزادی هر دو را صادر کرد و ماجرا به خانواده هایشان اطلاع داده شد که یکی از خانواده‌ها دخترش را تحویل گرفت اما دیگری ترجیح داد که به بهزیستی واگذار شود.

 

 

در همین حال، مسعود افرازه که به‌صورت داوطلبانه وکالت 2دختر نجات یافته از خانه وحشت را به‌عهده گرفته است می‌گوید: به‌دنبال آزادی موکلانم، برای دفاع از آنها در اسرع وقت از سعید به اتهام تجاوز به عنف، تهدید، ضرب و جرح عمدی، فحاشی، غصب عنوان و حبس غیرقانونی شکایت خواهم کرد تا حقوق آنها پایمال نشود.

 

منبع: همشهری
نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه